HAKKIMIZDA

Işık Tekstil, yüzyıllardır tekstil birikimi olan kültür ve sanayi kenti Denizli’de doğdu. Temelleri 1990 yılında atılan Işık Tekstil, istikrarlı, yenilikçi ve kaliteli üretim yaklaşımlarından asla taviz vermemiştir. Yaptığı doğru ve teknolojik yatırımlarla sektörün önde gelen firmaları arasında yer alan Işık Tekstil, uzman kadrosuyla üretim ve hizmetlerini her koşulda standart haline getirmeyi başarmıştır.

2 Milyon metre Haşıl ve Çözgü, 2 milyon metre dokuma kapasitesine sahip tesislerinde ev, otel ve hastane tekstil kumaşları, dış giyim kumaşları, ayakkabı ve çanta kumaşları üretimi; Ayrıca müşterilerimizin talepleri doğrultusunda ham, mamul ve yarı mamul kumaş üretimi yapmaktadır. Işık Tekstil, uzun yıllara dayanan sektörel tecrübesi ve geniş bir müşteri kitlesinin sağladığı güçlü birikimiyle her zaman en iyiye odaklanmış ve her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutmuştur.

Işık Tekstil’in 1990 yılında başlayan kaliteli ve müşteri odaklı üretim ve satış faaliyetleri en büyük hedefleri arasındadır. Bu doğrultuda yeniden yapılanma ve kurumsallaşma çabalarına odaklanmaktadır.

VİZYONUMUZ

Tekstil sektöründe evrensel kalite ve standartlarda birinci kalite üretim yapmak, devamlı inovasyon ile büyümek ve çalışanlarıyla birlikte topluma duyarlı bir şirket olmak.

MİSYONUMUZ

Kaynaklarını verimli kullanarak gelişen dünya koşullarına uyum sağlamak,
Müşterilerine üstün kalitede, beklentilerinin üzerinde ürün ve hizmet sunmak,
Teknoloji ve inovasyonu daha iyi hizmet verebilmek için yakından takip etmek ve uygulamak,
Tedarikçileri ile iyi ilişkiler kurarak iş ortaklıkları geliştirmek,
Çalışanlarına mutlu ve gururlu olacakları ve geleceğe güvenle bakabilecekleri bir iş ortamı sunmak,
Topluma ve çevreye duyarlı saygın bir dünya şirketi olmak ve sahip olduğu kaliteli tekstil tedarikçisi imajını koruyup yükseltmektir.